Płyty rezolowe to twarde płyty piankowe, które służą do izolacji termicznej różnych powierzchni, takich jak posadzki, tarasy, balkony, dachy strome i płaskie, ściany (również klatek schodowych budynków wielorodzinnych), fasady instalacyjne oraz mur trójwarstwowy. Czym różnią się od siebie ich poszczególne rodzaje? Czytajcie dalej, a płyty rezolowe nie będą miały przed Wami tajemnic!
Kooltherm K5 – sposób na ocieplenie ścian
Twarde płyty rezolowe Kingspan Kooltherm K5 o zamkniętej strukturze komórkowej z rdzeniem z żywicy fenolowo-formaldehydowej są stosowane do izolacji ścian. Dzięki łatwej i szybkiej instalacji są idealne do stosowania w nowych i restaurowanych budynkach, a także umożliwiają docieplenie budynków z małym okapem. Zastosowanie tej płyty może również przyczynić się do obniżenia kosztów na elementach wykończeniowych przy oknach i balkonach oraz oszczędności przestrzeni użytkowej – nawet o 8% więcej na balkonach i tarasach.
Izolacja od wewnętrz – Kooltherm K12
Kooltherm K12 to płyta izolacyjna z rdzeniem wykonanym z pianki rezolowej, pokrytym obustronnie mikroperforowaną aluminiową okładziną. Płyta ta charakteryzuje się niską stratą kubatury podczas ocieplania wnętrz, wysoką odpornością na ogień – klasa B, a także optymalnym komfortem i trwałym ociepleniem dzięki strukturze o zamkniętych komórkach. Dzięki temu można uzyskać nawet 50% oszczędności kosztów ogrzewania. Kooltherm K12 jest idealna do izolacji ścian szkieletowych. Jej doskonałe właściwości pozwalają na skuteczne ocieplenie budynków energooszczędnych oraz pasywnych zaledwie kilkunastocentymetrową warstwą materiału.
Kooltherm K3 – izolacja posadzek, tarasów i balkonów
Płyty rezolowe Kingspan Kooltherm K3 to płyta izolacyjna stosowana w termoizolacji różnych powierzchni, w tym posadzek ogrzewanych i nieogrzewanych na gruncie stropów oraz tarasów i balkonów w różnego rodzaju budynkach, w tym mieszkalnych, przemysłowych i użyteczności publicznej.
Dlaczego trzeba przeprowadzić izolację posadzki?
Posadzka może stanowić aż do 10% bilansu strat ciepła, a izolacja termiczna podłogi rzadko wymaga wymiany lub uzupełnienia. Nieodpowiednie materiały stosowane do izolacji posadzki mogą prowadzić do pęknięć oraz strat ciepła w przypadku ogrzewania podłogowego. Przy izolacji tarasów, balkonów i renowacji nieizolowanych podłóg, grubość izolacji termicznej jest ograniczona wysokością otworów drzwiowych. Dlatego warto starannie rozważyć kwestię izolacji termicznej podłogi, aby uniknąć konieczności remontu budynku w przyszłości.