terenbud.pl

Blog tematyczny o dekoracjach domowych oraz projektowaniu ogrodu

MebleWnętrza

Wnętrze na poddaszu – jak wykorzystać jego atuty?

Wnętrze na poddaszu – jak wykorzystać jego atuty?

Wnętrze na poddaszu wymaga wielu dobrych pomysłów i wysiłku w urządzeniu, ale efekt może być tego warto. Poddasze ze skosami jest wyjątkowo klimatyczne i warto to wykorzystać. Jak zaaranżować wnętrze z gustem?

Jakie pomieszczenia warto zaplanować na poddaszu?

Wnętrze na poddaszu jest bardzo klimatyczne. Można tam wygospodarować kilka pokoi lub zostawić otwartą przestrzeń. Chcąc stworzyć wnętrza użytkowe na poddaszu warto wcześniej zadbać, by w dachu znalazło się kilka okien, dzięki temu poddasze będzie dobrze doświetlone, jasne i przyjemne.

Poddasze w domu warto wykorzystać, by urządzić tam sypialnię czy pokoje dla dzieci. Chcąc stworzyć wnętrze z gustem, warto wykorzystać naturalne krzywizny, które pozwolą stworzyć wyjątkową przestrzeń.

Poddasze, które ma stać się samodzielnym mieszkaniem warto pozostawić jako otwartą przestrzeń. Połączenie otwartej kuchni z salonem sprawi, że mieszkanie stanie się przestrzenne.

Drewno na poddaszu – przepis na klimatyczne wnętrze

Wnętrze na poddaszu jest bardzo specyficzne i niecodzienne. Jego największym atutem, ale i trudnością w aranżacji, są skosy.

Na niewielkim poddaszu bardzo interesująco będą wyglądały skosy wykonane z drewnianych bali. Dzięki temu poddasze będzie wyjątkowo klimatyczne. Warto pod balami pozostawić biały kolor sufitu, który optycznie powiększy poddasze.

Bardzo eleganckim i ciekawym rozwiązaniem jest wnętrze z drewna. Na niewielkim poddaszu deski można pomalować na biały kolor. Taka aranżacja idealnie wpisze się w styl skandynawski. Na większym poddaszu warto zostawić deski w naturalnym kolorze. Trzeba jedynie pamiętać, by drewno było jasne, dzięki temu poddasze będzie wydawało się większe niż jest w rzeczywistości.

Jak wybrać meble na poddasze?

Chcąc stworzyć wnętrze z gustem, warto postawić na meble, które są ponadczasowe.

Na poddaszu sprawdzą się meble w białym kolorze. Jasne barwy pomogą stworzyć pokój, który będzie radosny i pełen światła. Warto pamiętać, ze skosy są trudne do aranżacji dlatego dobrym rozwiązaniem jest zamówienie mebli na wymiar, dzięki temu każdy, nawet najmniejszy kawałek przestrzeni, będzie prawidłowo wykorzystany.

Chcąc stworzyć interesujące wnętrze na poddaszu warto również zwrócić uwagę na meble drewniane. Są one eleganckie, praktyczne i ponadczasowe. Koniecznie jednak należy wybierać jasne drewno. Ciemne meble optycznie zmniejszą poddasze, które może stać się przytłaczające.

Tworząc wnętrze z gustem należy kierować się trendami w aranżacji wnętrz, ale przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na meble i kolory, które pomogą uwypuklić cechy poddasza.

Udostępnij