terenbud.pl

Blog tematyczny o dekoracjach domowych oraz projektowaniu ogrodu

Wnętrza

Silos na cement- czemu to dobra inwestycja?

Silos na cement- czemu to dobra inwestycja?

Silos jest to specjalistyczny kontener wykorzystywany do przechowania materiałów sypkich takich jak np. cement, kreda, soda czy popiół. Ponadto często używa się go również do magazynowania pasz dla zwierząt, zboża czy kiszonki. Kontenery te mogą mieć różną konstrukcję, w zależności od swojego przeznaczenia. W przypadku zakładów produkujących beton towarowy czy kostkę brukową dobrą propozycją będzie silos do cementu.

Silos na cement a wydajność produkcji

Silosy na cement wpływają w dużym stopniu na optymalizację produkcji cementu. Gwarantują stały i bezproblemowy dostęp do tego surowca. Ponadto dbają o wysoką jakość, ochraniając cement przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Kontenery te przyczyniają się więc do zwiększenia efektywności produkcji. Inwestycja w silos jest też poniekąd sposobem na uniezależnienie się od dostawców surowców. Dzięki niemu można też ograniczyć dosyć kosztowne przestoje w produkcji, mając zapas cementu.

Dostępne rodzaje silosów na cement

Silos na kruszywo może różnić się swoją konstrukcją i funkcjami. Producenci oferują wiele różnych rozwiązań, znajdujących zastosowanie w branży budowlanej. Popularne są zwłaszcza silosy ziemne, czyli proste konstrukcje używane do przechowywania małej ilości cementu. Stalowe silosy na cement wykazują się dużą pojemnością i wysoką wytrzymałością. Modele aluminiowe są dosyć drogie w zakupie, ale gwarantują lepszą ochronę przed korozją. Warto dodać, że mają niższą wagę, a więc są łatwiejsze w transportowaniu.

Silosy na cement- dostępne pojemności

Silos na kruszywo może mieć pojemność od kilku do aż kilku tysięcy metrów sześciennych. Często spotkać można zwłaszcza kontenery o pojemności: 30, 50, 110, 210, 240, 350, 400, 500, 600, 700, 800, 1000 m3. Producenci mają w swojej ofercie silosy o pojemności aż do 3300 m3. Klasyczne kontenery mają średnicę wynoszącą zazwyczaj 2-12,5, a ich wysokość wynosi do ok. 30 metrów.

Tego typu sprzęty powinny być komfortowe w użytkowaniu, a przy tym bezpiecznie. Z tego względu, urządzenia muszą być wyposażone w różne udogodnienia. Mowa tutaj między innymi o ciśnieniowym zaworze bezpieczeństwa, filtrze odpylającym, czujnikach poziomu czy dyszach aeracyjnych. Silos na cement powinien być wykonany zgodnie ze wszelkimi obowiązującymi normami i przepisami. Przed zakupem warto więc zwrócić uwagę na to, czy posiada odpowiednie certyfikaty i jest wykonany z najlepszych materiałów. Najlepiej postawić na znanego i cenionego wśród klientów producenta. Wybierając silos, należy też wziąć pod uwagę jego pojemność i dodatkowe funkcje.

Udostępnij