terenbud.pl

Blog tematyczny o dekoracjach domowych oraz projektowaniu ogrodu

DekoracjeOgród

Jakie dekoracje z drewna sprawdzą się w każdym ogrodzie?

Jakie dekoracje z drewna sprawdzą się w każdym ogrodzie?

Aranżacja ogrodu to trudne wyzwanie, ale tworząc dekoracje z drewna można zaaranżować interesującą przestrzeń. Jak wyglądają najciekawsze dekoracje ogrodowe, które można zrobić samodzielnie?

Drewniany wóz

Niezależnie od tego, jak dużo jest kwiatów na naszej posesji dekoracje ogrodowe zawsze są mile widziane. Warto wykonać je samemu, dzięki temu będą idealnie dopasowane do stylu, który dominuje w ogrodzie.

Bardzo ciekawie wygląda drewniany wóz. Na takim wozie można ustawić wiele doniczek z barwnymi roślinami. Warto zadbać, by część roślin rosła do góry, a inne spływały po szczeblach. Dzięki temu cały wóz będzie zielony, barwny i kolorowy. Taka dekoracja z drewna z powodzeniem zastąpi kwietnik.

Jak wykorzystać stary pień drzewa?

Na każdej działce znajdzie się drzewo, które obumarło i należy je usunąć, gdyż stanowi zagrożenie.

Ścinając drzewo, warto wykorzystać jego pień, by posadzić w nim rośliny. Świetnie będą nadawały się skalniaki, które są efektowne i jednocześnie bardzo odporne. Skalniaki nie potrzebują dużej ilości ziemi. Świetnie poradzą sobie w trudnych warunkach.

Martwy pień, który pozostanie po ścięciu drzewa, jest idealny, by wykonać z niego ozdobną „donicę” na rośliny kwitnące. W taki pień można nałożyć dużą ilość ziemi. Jest to idealne miejsce dla dużej ilości kwiatów. Można wykorzystać wiele różnorodnych gatunków, dzięki czemu stworzenie kolorowej kompozycji nie będzie trudne.

Drewniana studnia

Dekoracje z drewna są wyjątkowo piękne. Mając starą, nieużywana już studnię na posesji warto ją wykorzystać, by stworzyć interesującą dekorację ogrodową.

Pierwszym krokiem jest zabezpieczenie studni, by nie była ona niebezpieczna. Następnie warto studnię obudować deskami, które sprawią, że nabierze charakteru. Ważne, by drewno dobrze zabezpieczyć specjalnymi preparatami, które przedłużą jego żywotność.

Drewniana studnia będzie idealna, by umieścić na niej kwiaty doniczkowe. Teren obok studni można wyłożyć ozdobnymi kamieniami, a w pobliżu posadzić trawy dekoracyjne.

Domek dla owadów

Dekoracje z drewna mogą być nie tylko eleganckie, ale również pożyteczne.

Zrobienie domku dla owadów nie jest trudnym zadaniem. Z desek należy nadać mu pożądany kształt. Deski można połączyć ze sobą przy pomocy wkrętów, które mocujemy używając wkrętarki. Środek należy wypełnić drewnianymi krążkami, słomą oraz patyczkami, które będą stanowiły miejsce, gdzie owady mogą się ukryć. Wszystko należy zabezpieczyć siatką.

Należy pamiętać, że do impregnacji drewna można użyć wyłącznie preparatów, które są bezpieczne dla owadów.

Udostępnij