terenbud.pl

Blog tematyczny o dekoracjach domowych oraz projektowaniu ogrodu

Dom

Jak wybrać małą butlę gazową i dlaczego warto?

Jak wybrać małą butlę gazową i dlaczego warto?

Butle gazowe mają wszechstronne zastosowanie. Na użytek prywatny bardzo chętnie wykorzystywane są małe butle. Cieszą się one dużą popularnością, co jest zasługą ich licznych zalet. O czym pamiętać, decydując się na zakup takiej butli?

Mała butla z gazem – dlaczego to się opłaca?

Na małą butlę z gazem opłaca się postawić z paru ważnych powodów. Przede wszystkim jest ona bardzo poręczna, a przez to łatwa w transporcie. Przyda się nie tylko w domu, ale także na kempingu, działce rekreacyjnej, na biwaku czy podczas budowy lub remontu domu. Poza tym taka butla to nieduży wydatek, więc jej kupno nie nadwyręży budżetu nabywcy. Poza tym małe butle są obecnie powszechnie dostępne. Na uwagę w tym kontekście zasługuje mała butla gazowa NANO od Amerigas. Jest to butla nowej generacji. W porównaniu z tradycyjną butlą stalową jest o ok. 40 proc. lżejsza. Waga pustej butli NANO wynosi jedynie 6,6 kg. Została wyposażona w specjalny reduktor klik-on, co zdecydowanie ułatwia jej podłączenie. Jest nie tylko lekka i wytrzymała, ale także prezentuje się niezwykle estetycznie.

Mała butla z gazem – czym się kierować przy jej zakupie?

Planując zakup małej butli z gazem, trzeba w pierwszej kolejności poszukać sprawdzonego dostawcy. Butla z gazem obowiązkowo musi pochodzić od pewnego dystrybutora, który na prowadzenie działalności posiada niezbędne zezwolenia. W żadnym wypadku nie wolno zaopatrywać się w butle gazowe w miejscach nieprzeznaczonych do tego, ponieważ jest to po prostu niebezpieczne. W butli powinno się znajdować dokładnie tyle gazu, ile deklaruje dostawca. Trzeba także zasięgnąć informacji na temat tego, jakim gazem jest wypełniona butla. Może być to propan lub mieszanka propanu i butanu. Jeżeli ktoś zamierza stosować butlę nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach, ale też na zewnątrz, lepszym rozwiązaniem jest butla z propanem. Wynika to z właściwości propanu – ma on wyższą temperaturę spalania, więc np. posiłek przygotowywany na dworze szybciej się podgrzeje. Butle z propanem da się stosować nawet przy niższych temperaturach.

https://www.amerigas.pl/

Materiał partnera

Udostępnij