terenbud.pl

Blog tematyczny o dekoracjach domowych oraz projektowaniu ogrodu

MebleOgród

Jak kupić idealne meble ogrodowe? Te porady Ci pomogą!

Jak kupić idealne meble ogrodowe? Te porady Ci pomogą!

Asortyment mebli do ogrodu jest dzisiaj bardzo szeroki. Wybór odpowiednich wymaga jednak namysłu przed podjęciem ostatecznej decyzji. Gdy nie wiesz, na co zwrócić uwagę, poznaj nasze porady!

Meble ogrodowe: wypoczynkowe, jadalniane czy kawowe?

Dostępne w sklepach meble ogrodowe można podzielić na różne kategorie pod względem pełnionej przez nie funkcji. Warto zatem uwzględnić ją przy swoich zakupach.

Gdy meble mają być używane głównie do wypoczynku na świeżym powietrzu, warto postawić na komplet składający się z kanapy ogrodowej albo narożnika ogrodowego, foteli ogrodowych i niskiego stolika kawowego. Sprawdzą się podczas leniwego relaksu w gronie rodziny lub do przyjmowania gości podczas grilla.

Jeżeli natomiast lubisz urządzać w ogrodzie śniadania, obiady i kolacje dla rodziny, a także przyjęcia dla wielu gości, pomyśl o zakupieniu mebli ogrodowych jadalnianych. Komplet składa się wtedy z krzeseł i stołu.

Można też kupić meble ogrodowe kawowe – krzesła wraz z niewielkim stolikiem idealnie nadają się do wypicia porannej kawy w ogrodzie lub wypoczynku na małym balkonie.

Jaki materiał na meble ogrodowe jest najlepszy?

Do produkcji mebli ogrodowych wykorzystuje się różne rodzaje materiałów. Na co warto się zdecydować?

Gdy szukasz mebli ogrodowych, które będą wytrzymałe i nie będą wymagały regularnej konserwacji, wybierz te wykonane z tworzyw sztucznych lub metalu.

Meble z technorattanu to obecnie najpopularniejsze meble ogrodowe. Powstają z plecionego tworzywa podobnego do rattanu, które nadaje im naturalny wygląd. Można je łatwo czyścić i nie trzeba ich impregnować.

Świetnie sprawdzą się też meble aluminiowe oraz meble stalowe, które dzięki cynkowaniu i malowaniu proszkowemu są odporne na korodowanie.

Dla miłośników natury dobrym zakupem mogą być z kolei meble z drewna. Warto jednak pamiętać o ich regularnym oczyszczaniu i impregnacji, a także o ochronie przed czynnikami pogodowymi. Mogą wtedy posłużyć na długi czas.

Aby korzystanie z mebli ogrodowych było jeszcze wygodniejsze, warto wybrać te, które w komplecie zawierają dopasowane poduszki. Ich pokrycia mogą być również wykonane z materiału odpornego na wilgoć.

Wymiary mebli ogrodowych – na co zwrócić uwagę?

Wybierając meble ogrodowe, warto także uwzględnić ich wymiary. Meble powinny być dopasowane pod kątem rozmiaru do liczby użytkowników oraz do miejsca ich ustawienia.

Można również zamówić meble na wymiar, które będą pasowały do miejsca ich montażu. To najlepsze rozwiązanie wtedy, gdy mają być umieszczone w ograniczonej lub małej przestrzeni i chcemy wykorzystać ją w pełni.

Udostępnij