terenbud.pl

Blog tematyczny o dekoracjach domowych oraz projektowaniu ogrodu

DomWnętrza

Tanie mieszkanie do remontu

Tanie mieszkanie do remontu

W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej i chętniej decydują się na zakup nieruchomości. Najczęściej są to mieszkania. Przed zakupem warto się jednak zastanowić czy zamierza się nabyć nowe mieszkanie od dewelopera, czy warto jednak postawić na mieszkanie z rynku wtórnego.

Zalety mieszkania z rynku wtórnego

Decydując się na zakup mieszkania kluczową kwestią, jak w każdym przypadku jest ilość pieniędzy, jaką potencjalny nabywca zamierza na tego rodzaju inwestycję przeznaczyć. Mieszkanie można kupić zarówno od dewelopera jak i z drugiej ręki. W przypadku zakupu z rynku wtórnego należy się liczyć z kosztami, które trzeba będzie ponieść po jego zakupie na ewentualny remont mieszkania. Zaletą mieszkań z rynku wtórnego jest jednak ich o wiele niższa cena niż mieszkań pierwotnych. Tego rodzaju mieszkanie może być dobrą inwestycją dla osób, które znają się trochę na wykończeniu i remontach. Ludzie często szukają wręcz tego rodzaju mieszkań. Tanie mieszkanie do remontu otwiera bowiem różnego rodzaju możliwości, chociażby jego sprzedaży po dużo wyższej cenie.

Czy remont mieszkania jest drogi?

Kupując mieszkanie z drugiej ręki, warto na wstępie zrobić kosztorys prac, które będzie trzeba wykonać po finalizacji transakcji. Często bowiem dochodzi do sytuacji, że zakupione mieszkanie wymaga generalnego remontu. Koszt remontu mieszkania jest oczywiście różny i zależy zarówno od preferencji nowego właściciela, przyszłego przeznaczenia mieszkania, jak również jego wielkości. Koszt generalnego remontu mniejszych mieszkań, na przykład kawalerek, jest bowiem zdecydowanie niższy od kosztu mieszkań wielopokojowych. Tego rodzaju mieszkania są jednak często kupowane i remontowane w celu jego przyszłego wynajęcia. Kosz remontu jest różny w zależności od tego, czy mieszkanie nabywa się na własne cele mieszkanie, czy też pod wynajem. Aby poznać ostateczny koszt remontu, warto jednak skonsultować się ze specjalistą w tej dziedzinie.

Sprzedaż mieszkań do remontu

Często dochodzi do sytuacji, w której nabywa się mieszkania z rynku wtórnego, a następnie brakuje pieniędzy na ich wykończenia. W takim przypadku warto rozważyć sprzedaż nieruchomości. Koszty ewentualnego zaciągnięcia kredytu bankowego, który może się okazać niezbędny do wykończenia wnętrz, są bowiem znacznie wyższe od ewentualnych zysków wynikających z doprowadzenia mieszkania do stanu używalności. W obecnych czasach sprzedaż mieszkań do remontu nie wydaje się dużym problemem ze względu na wciąż rosnący popyt na rynku nieruchomości.

Udostępnij