terenbud.pl

Blog tematyczny o dekoracjach domowych oraz projektowaniu ogrodu

Dom

Czym są magazyny samoobsługowe i jak z nich korzystać?

Czym są magazyny samoobsługowe i jak z nich korzystać?

Usługa self storage z każdym rokiem zyskuje w Polsce na popularności. Polega ona na wynajmowaniu magazynów samoobsługowych mieszczących się w dużych obiektach specjalnie przystosowanych do najmu. Co warto wiedzieć na ten temat?

Magazyn samoobsługowy – co to takiego?

Magazyny samoobsługowe często określane są mianem mini przechowalni. Jedną z najbardziej charakterystycznych ich cech jest niewielka powierzchnia, która maksymalnie wynosi do dwudziestu paru metrów kwadratowych. Największym powodzeniem cieszą się małe magazyny – do 5 m kw. Można je wynajmować zarówno na krótki, jak i na długi termin, a cena najmu jest bardzo atrakcyjna. Usługa adresowana jest do osób indywidulanych i prowadzących działalność gospodarczą. Rodzinne pamiątki, książki, odzież, sprzęt turystyczny i sportowy, towary wystawione na sprzedaż w sklepie internetowym – to właśnie rzeczy, do których przechowywania najczęściej służy magazyn. Warszawa oraz wiele innych dużych miast w Polsce to lokalizacje, gdzie dostępne są samoobsługowe boksy.

Magazyn samoobsługowy – dlaczego opłaca się go wynająć?

Na wynajęcie magazynu samoobsługowego warto zdecydować się z kilku istotnych powodów. Przede wszystkim w ten sposób zyskuje się dodatkową przestrzeń do przechowywania różnych rzeczy, której brakuje w mieszkaniu czy w biurze. Nie wiąże się to z dużym wydatkiem, który naruszy płynność budżetu domowego lub firmowego. Uiszczając opłaty w terminie, użytkownik zyskuje całodobowy dostęp do magazynu – przez wszystkie dni w tygodniu. Nie musi w tym celu kontaktować się z pracownikami firmy świadczącej usługę najmu.

Magazyn samoobsługowy – jak załatwić formalności?

W Kangu Self Storage, gdzie minimalny okres najmu wynosi 14 dni, formalności związane z wynajęciem magazynu można załatwić osobiście lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja konkretnego magazynu – jeśli wybrana przez klienta powierzchnia jest w danym momencie wolna, umowa podpisywana jest od ręki. Przed jej zawarciem należy zapoznać się z regulaminem najmu.

Udostępnij