terenbud.pl

Blog tematyczny o dekoracjach domowych oraz projektowaniu ogrodu

DekoracjeOgród

Najciekawsze style aranżacyjne ogrodów

Najciekawsze style aranżacyjne ogrodów

W obecnych czasach dostępne są bardzo zróżnicowane style aranżacyjne ogrodów. Warto zapoznać się z ich listą, a także wybrać najkorzystniejszy dla siebie wariant.

Styl japoński

Wśród najciekawszych stylów aranżacyjnych w ogrodach można z całą pewnością wyszczególnić styl japoński. Wszystkie elementy w nim są w stosunku do siebie odpowiednio dobrane, dlatego nie ma tam miejsca na przypadki. Dzięki takiemu rozwiązaniu cała kompozycja fantastycznie się prezentuje oraz cieszy wzrok. Ogród w stylu japońskim ma najczęściej zamkniętą przestrzeń i można w nim znaleźć liczne podłoża stworzone z kamieni.

Styl francuski

Ogród aranżacje obejmują także popularny w obecnych czasach styl francuski. Najlepiej sprawdzi się on na stosunkowo dużych działkach, gdzie możliwe jest odpowiednie rozplanowanie przestrzeni. Ogród w stylu francuskim zazwyczaj ma określony kształt wraz ze ściśle wytyczonymi alejkami oraz ścieżkami, a także towarzyszącą im roślinnością. Rośliny znajdujące się w ogrodzie są przycinane do pożądanych form, dzięki czemu całość prezentuje się niezwykle elegancko.

Styl angielski

Kolejnym stylem w aranżacji, który z powodzeniem można zastosować w przydomowym ogrodzie, jest styl angielski. Charakteryzuje się on bardzo dużą swobodą, dlatego w tym przypadku możliwe jest dowolne przesadzanie kwiatów, jeśli ma się takie indywidualne preferencje. Ogród w stylu angielskim nawiązuje do naturalnych krajobrazów, które nie są zmieniane przez człowieka i nie jest im nadawany formalny kształt. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale wśród wszystkich fanów natury oraz sielskich klimatów.

Styl wiejski

Wśród najciekawszych stylów w ogrodach można także wymienić styl wiejski, który w ostatnich latach zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością wśród osób dbających o ogrody. Styl wiejski również charakteryzuje się wyjątkowo wysokim poziomem naturalności, dlatego tak przyjemnie spędza się czas w ogrodzie zaaranżowanym w ten sposób. W wiejskim ogrodzie można znaleźć liczne rośliny, które zachwycają każdego dnia swoim pięknem. Jednak ten styl nie za dobrze wpisuje się w architekturę miejskich ogrodów, dlatego w tym przypadku warto go unikać.

Styl nowoczesny

W przydomowym ogrodzie możliwe jest również zastosowanie stylu nowoczesnego. Bardzo dobrze dopasowuje się on do współczesnej architektury, dlatego idealnie sprawdzi się podczas aranżowania miejskich ogrodów, w przeciwieństwie do stylu wiejskiego. Ogrody urządzone w stylu nowoczesnym zazwyczaj charakteryzują się wysokim poziomem minimalizmu, również podczas sadzenia roślinności. Dlatego mogą się one wydawać bardzo proste.

Udostępnij