terenbud.pl

Blog tematyczny o dekoracjach domowych oraz projektowaniu ogrodu

Wnętrza

Płynowskazy – co należy wziąć pod uwagę podczas zakupu?

Płynowskazy – co należy wziąć pod uwagę podczas zakupu?

Armatura przemysłowa to wiele elementów, jakie wykorzystuje się w wielu firmach. Współczesna technologia pozwoliła na stworzenie wielu produktów, które mają wpływ na codzienne wykonywanie pracy w wielu przedsiębiorstwach. Wśród takich produktów wyróżnić można płynowskazy. Co dokładnie należy wiedzieć na ich temat?

Ogólnie o płynowskazach

Płynowskazy są elementem armatury przemysłowej, jakie służą do do pomiaru cieczy w zbiornikach i rurociągach. Wszystko zależne jest od wyboru modelu, ale tego typu produkty na ogół umieszcza się w kotle, silosie bądź zbiorniku. Najczęściej ma się do czynienia z dwoma rodzajami płynowskazów:

  • rurkowe – wyposażone w szklaną rurkę. Cała reszta do elementy, jakie wykonane są ze stali nierdzewnej. Do wyboru są płynowskazy rurkowe, jakie wyposażone są w kołnierze przyłączeniowe lub rurkowe wyposażone w gwint zewnętrzny.
  • ze szkłem – zawierają elementy, jakie wykonane są ze szkła borokrzemowego. Jego zalety to wysoka odporność na czynniki chemiczne oraz zmienną temperaturę. Często tego typu produkty mają dodatkową ochronę, dzięki czemu lepiej radzą sobie one z agresywnymi czynnikami chemicznymi. Nie brakuje tych elementów, jakie zawierają szkło kwarcowe lub szafirowe.

Dobry płynowskaz do pracy

Decydując się na wybór płynowskazu, należy pomyśleć o takich rzeczach jak:

  • wytrzymałość – dzięki czemu będzie on w stanie poradzić sobie z trudnymi warunkami, w jakich przyjdzie mu pracować,
  • dokładność – aby móc być pewnym tego, że pokazuje on jak najdokładniejsze wyniki,
  • bezpieczeństwo – warto sprawdzić, czy jest to produkt, który spełnia wszystkie wymagane normy, aby mógł również zapewnić bezpieczne warunki pracy,
  • obsługa – im łatwiejsza, tym lepiej, żeby nie okazało się, iż użytkowanie płynowskazu może sprawiać trudności,
  • rozbudowa – jeżeli ktoś z góry zakłada, że w przyszłości będzie musiał zdecydować się na dołączenie dodatkowych elementów.

Specjaliści od armatury przemysłowej

Continental Trade https://www.continentaltrade.com.pl/ to firma, która już od wielu lat znajduje się na rynku, specjalizując się w sprzedaży elementów armatury przemysłowej. Płynowskazy są ich flagowym produktem. Chociaż, ich asortyment obfituje w wiele innych elementów, m.in. wizjery przepływu, wzierniki podłużne, wzierniki okrągłe, akcesoria i oświetlenie do armatury przemysłowej. Ich oferta to jednak zdecydowanie większa ilość elementów, które na dodatek można zakupić w atrakcyjnej cenie. Klienci mający wątpliwości, zawsze mogą być pewni fachowego doradztwa.

 

Udostępnij