terenbud.pl

Blog tematyczny o dekoracjach domowych oraz projektowaniu ogrodu

Wnętrza

Nowoczesne trendy w projektowaniu blatów kuchennych na wymiar

Nowoczesne trendy w projektowaniu blatów kuchennych na wymiar

Blaty kuchenne mogą pełnić funkcje znacznie bardziej złożone niż tylko powierzchnia robocza. Współczesne trendy uwzględniają blaty wyposażone nie tylko we wbudowane nowoczesne zlewozmywaki, kuchenki indukcyjne, ale także miejsce na deski do krojenia czy stacje do mieszania koktajli.

Współczesne, modne i nowoczesne kuchnie podążają za minimalistycznym designem i prostymi, eleganckimi liniami. Trend ten faworyzuje proste, gładkie powierzchnie, które nadają kuchni czysty i przyjemny dla oka wygląd. W te formy wpisują się również blaty kuchenne na wymiar.

Blaty kuchenne na wymiar KornerGo

Współcześni klienci stawiają na jakość i trwałość. Jakość materiałów jest zatem kluczowym elementem nowoczesnego projektowania kuchni. Coraz częściej sięga się do materiałów premium, czyli wysokiej jakości produktów z drewna, które wręcz perfekcyjnie, swoją teksturą naśladują granit lub marmur. Tego typu blat do kuchni sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu, zaprojektowanym w wielu popularnych stylach.

Kolejnym ważnym trendem jest zastosowanie dużych blatów kuchennych. Blat do kuchni o dużych rozmiarach wygląda imponująco, a także zapewnia więcej przestrzeni roboczej. Od strony technicznej ma to także znaczenie, gdyż duży rozmiar minimalizuje ilość spoin. Coraz popularniejsze są także kontynuacje blatów, które obejmują także bok mebli i nawet ścianę, tworząc spójną powierzchnię.

Kreatywne połączenia materiałów-kuchnie kontrastów

Projektanci kuchni i mebli kuchennych coraz chętniej łączą różne materiały. Popularne jest łączenie drewna z metalowymi lub kamiennymi akcentami oraz inne kreatywne połączenia np. łączenie kompozytu z ceramiką, lub szkłem, co owocuje niezwykle nowoczesnym efektem.

Nowoczesne kuchnie to także odważne kontrasty kolorystyczne. Blaty kuchenne na wymiar mogą być świetnym miejscem do wprowadzenia koloru. I tak dla przykładu, białe blaty w połączeniu z ciemnymi frontami szafek lub odwrotnie, ciemne blaty z jasnymi szafkami, tworzą naprawdę efektowne rozwiązanie.

Blaty kuchenne z technologią i eko-friendly

Nowoczesna kuchnia to także miejsce, gdzie technologia spotyka się z funkcjonalnością. Blaty kuchenne wyposażone w nowoczesne rozwiązania, takie jak wbudowane gniazdka elektryczne, stacje ładowania USB, czy nawet ekrany dotykowe, pozwalają na jeszcze lepsze wykorzystanie przestrzeni kuchennej. Te multifunkcyjne blaty oraz nowoczesne trendy w projektowaniu mebli kuchennych na wymiar kładą nacisk na pochodzenie i produkcję materiałów. Coraz więcej z nas, świadomych klientów, wybiera blaty wykonane z recyklingu lub materiałów naturalnych, które są przyjazne dla środowiska.

Udostępnij