terenbud.pl

Blog tematyczny o dekoracjach domowych oraz projektowaniu ogrodu

Wnętrza

Kompleksowa budowa domu jednorodzinnego pod klucz

Kompleksowa budowa domu jednorodzinnego pod klucz

Budowa domów w systemie zleconym oznacza, że inwestor może wybrać stan deweloperski lub budowę pod klucz. W stanie deweloperskim budynek posiada jedynie tynki wewnętrzne, zewnętrzne, okna i parapety, drzwi wejściowe, betonowe posadzki, a także podstawowe instalacje. Wymaga zatem szeregu prac wykończeniowych. Natomiast alternatywna budowa domu pod klucz oznacza, że budynek jest w stanie wykończonym, tym samym od razu można się do niego wprowadzać.

Budowa domów pod klucz – zakres prac

Budowa domów pod klucz z Espiroinvestment to obsługa dopasowana do potrzeb klienta. Oznacza to, że inwestor może wybrać spośród kilku wersji wykończenia budynku. Jest to zatem wersja podstawowa, rozszerzona oraz wersja premium. Ostateczny koszt budowy domu będzie uzależniony przede wszystkim od standardu wykończenia oraz zakresu zrealizowanych prac. Wersja podstawowa najczęściej obejmuje położenie podłóg, montaż drzwi wewnętrznych, malowanie ścian, a także biały montaż, czyli instalację urządzeń sanitarnych w toalecie i łazience. Jest to podstawowy pakiet budowy pod klucz, który gwarantuje możliwość personalizacji oraz dowolnego wykończenia wnętrz. W tym wypadku stosowane są najczęściej materiały z niższej lub też średniej półki cenowej. Natomiast w opcji rozszerzonej oraz premium można liczyć na lepszej jakości materiały wykończeniowe, a także realizację prac zgodnie z indywidualnym projektem. Wykonywany jest wówczas między innymi montaż oświetlenia, zabudowa kuchenna, sprzęt AGD, a także ustawiane są meble ruchome.

Jak długo trwa budowa domu pod klucz?

Najczęściej w przypadku budowy domu pod klucz wiele prac wykonywanych jest jednocześnie. Koordynacja prac umożliwia dużą oszczędność czasu. Natomiast to jak długo trwać budowa domu w systemie pod klucz uzależnione jest od powierzchni budynku, technologii realizacji pracy, a także skali robót. Najczęściej jednak po około 6-10 miesiącach budynek jest gotowy do zamieszkania. Z kolei próby samodzielnego wykończenia wnętrz najczęściej wydłużają czas budowy nawet o 3 miesiące. Dlatego osoby, którym zależy na jak najszybszym wprowadzeniu się do nowego domu bardzo często wybierają budowę pod klucz. Jest to wariant nieco droższy pod względem finansowym, jednak wykorzystuje nowoczesne technologie budownicze, kompleksowe rozwiązania architektoniczne, a ponadto daje duże oszczędności czasu. Szacuje się jednak, że ceny domów pod klucz są wyższe aniżeli ceny obiektów w stanie deweloperskim nawet o 30%.

Udostępnij