terenbud.pl

Blog tematyczny o dekoracjach domowych oraz projektowaniu ogrodu

Dekoracje

Gdzie można zastosować kartony wielkogabarytowe?

Gdzie można zastosować kartony wielkogabarytowe?

Tworzywa sztuczne w produkcji opakowań cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem. Zostały zastąpione przez bardziej ekologiczną, za to równie funkcjonalną tekturę. Opakowania kartonowe przydają się w wielu dziedzinach, dodatkowo można wykorzystywać je wielokrotnie, a gdy nie nadają się do ponownego wykorzystania, mogą zostać poddane przetworzeniu, co ogranicza powstawanie znacznej ilości śmieci. Jest mnóstwo typów opakowań produkowanych z tektury – jednym z nich są opakowania wielkogabarytowe.

Gdzie można zastosować opakowania wielkogabarytowe?

Kartony wielkogabarytowe będą szczególnie przydatne wtedy, gdy zachodzi potrzeba spakowania towaru wyróżniającego się swoim rozmiarem i (lub) masą. Te wymagają odpowiedniego zabezpieczenia oraz odpowiedniej ilości miejsca, aby mogły być zapakowane w sposób bezpieczny, niezagrażający ich zniszczeniu.

Ze względu na specyficzny rozmiar i masę nie wszystkie opakowania będą do takich towarów odpowiednie. Właśnie z myślą o tego typu produktach powstały kartony wielkogabarytowe, które poza swoimi rozmiarami wyróżniają się również swoją wytrzymałością. Są odpowiednio zabezpieczone, kilkuwarstwowe, więc z powodzeniem mogą być w nich umieszczane duże i ciężkie produkty bez obaw o to, że karton w czasie transportu ulegnie zniszczeniu ze względu na swoją niską wytrzymałość i odporność na uszkodzenia.

Wielkogabarytowe kartony mają szersze zastosowanie, niżby się to mogło wydawać. Głownie jednak stosowane są do przewożenia i magazynowania produktów takich jak:

  • sprzęt AGD i RTV (pralki, lodówki, zmywarki, telewizory itp.),

  • materiały budowlane, – meble, – armatura kuchenna i łazienkowa,

  • okna,

  • drzwi,

  • części motoryzacyjne,

  • części do maszyn rolniczych,

  • maszyny przemysłowe.

Oczywiście w zależności od potrzeb kartony wielkogabarytowe mogą służyć do transportu i magazynowania wielu zupełnie innych produktów. To do czego można je wykorzystać, w dużej mierze zależne jest od sytuacji i zapotrzebowania.

Ze względu na to, że bardzo często kartony wielkogabarytowe tworzone są z kilku warstw tektury, a przy tym są dodatkowo wzmocnione, znajdą swoje zastosowanie także w sytuacji, gdy trzeba przewieźć wyjątkowo wrażliwy towar, wymagający solidnego zabezpieczenia od wewnątrz.

Kartony wielkogabarytowe są idealne nie tylko do jednostkowego zastosowania – bardzo dobrze sprawdzą się również w przypadku wysyłek zbiorczych. Dzięki temu można wiele paczek wysłać w jednej, co znacznie zmniejszy ilość przewożonych kartonów, a tym samym obniży koszty transportu czy magazynowania.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij