terenbud.pl

Blog tematyczny o dekoracjach domowych oraz projektowaniu ogrodu

Wnętrza

Dekoracje do domu, a idea minimalistycznych wnętrz

Dekoracje do domu, a idea minimalistycznych wnętrz

Coraz większą popularnością cieszą się wnętrza urządzone zgodnie z duchem minimalizmu. W tym przypadku ciężej jest uzyskać efekt przytulności, gdyż każdy dodatek powinien pełnić funkcję nie tylko ozdobną, ale również funkcjonalną i praktyczną. Na jakie dodatki warto zdecydować się, aby nie zaburzyć koncepcji minimalistycznego designu?

Subtelne oświetlenie, czyli prosty sposób na zbudowanie intymnego nastroju

Delikatne punktowe oświetlenie potrafi stworzyć niesamowity nastrój oraz ocieplić wnętrze. Te delikatne akcenty świetlne wprowadzają subtelność i ciepło do minimalistycznego otoczenia, jednocześnie nie naruszając jego harmonii. Co może stanowić takie źródło światła? Latarnie o ciekawych, geometrycznych kształtach lub lampiony w stonowanych kolorach bardzo dobrze komponują się z prostymi wnętrzami. Ich obecność warta jest szczególnie docenienia podczas długich jesiennych wieczorów. Zapewniają odpowiednie oświetlenie do codziennych czynności, a także stanowią doskonały dodatek uzupełniający wystrój.

Organizery, skrzynki i pudełka

W minimalistycznym wnętrzu piękno tkwi w prostocie, a każdy element ma swoje miejsce i cel. Organizery, skrzynki i pudełka mogą stanowić nie tylko praktyczne rozwiązanie służące do przechowywania drobnych rzeczy, ale także stanowić element dekoracyjny, który sprawi, że nasze wnętrze stanie się kompletne i dopracowane w najmniejszym szczególe. Wybierając ozdobne organizery, kosze, skrzynki i pudełka, pożądane jest, aby kierować się zasadami prostoty, czystości linii i wykorzystywaniem naturalnych materiałów. Drewno o jasnych odcieniach lub metal w matowym wykończeniu doskonale rozjaśnią wnętrze i nadadzą nowoczesnego wyglądu. Rustykalny styl znakomicie komponuje się z ideą minimalizmu. Wybierając dodatki, warto zwrócić uwagę na ich formę. Postarajmy się unikać nadmiernych zdobień. Nie obawiajmy się natomiast łączenia różnych struktur i rodzajów materiałów. Szeroki wybór dodatków, komponujących się doskonale z wnętrzami minimalistycznymi, dostępny jest w sklepie internetowym www.indelo.pl.

Wspomnień czar, czyli prywatna galeria zdjęć

Prostota i funkcjonalność stanowią kluczowe założenia minimalizmu. Czy w takim świecie jest miejsce na prywatne, nacechowane emocjami dekoracje do domu? Oczywiście, że tak! Zdjęcia na ścianie w minimalistycznym wnętrzu mają moc tworzenia intymnej atmosfery, a jednocześnie podkreślają ideał prostoty. To balans pomiędzy funkcjonalnością i emocjonalnymi wartościami. Warto jednak pamiętać, że mniej znaczy więcej – wybierając zaledwie kilka istotnych dla nas obrazów, podkreślamy ich wyjątkowość oraz pozwalamy im zyskać na znaczeniu w naszej przestrzeni życiowej. Wybierając ozdobne ramki, warto kierować się zasadami prostoty. W tym przypadku również warto postawić na ramki wykonane z naturalnych materiałów np. drewno lub metal. Mniej popularnym rozwiązaniem, lecz pozwalającym uzyskać bardzo atrakcyjne wizualnie rozwiązanie, jest stworzenie galerii zdjęć z wykorzystaniem szklanych antyram.

Udostępnij