terenbud.pl

Blog tematyczny o dekoracjach domowych oraz projektowaniu ogrodu

Wnętrza

Beżowy salon – pomysły i inspiracje aranżacyjne

Beżowy salon – pomysły i inspiracje aranżacyjne

Zaaranżowanie przytulnego i funkcjonalnego salonu często spędza nam sen z powiek. Okazuje się, że sporą popularnością cieszą się wnętrza beżowe, które doskonale się prezentują. Dzięki jasnym odcieniom można zadbać nie tylko o optyczne powiększenie wnętrza, lecz także o styl i nowoczesność. Sprawdźmy zatem, jak stworzyć salon w beżach i jakie dodatki warto wybrać. Dlaczego skandynawski styl jest tak ceniony przez wiele osób? O czym pamiętać podczas aranżacji salonu w beżach?

Kilka słów o stylu skandynawskim we wnętrzu

Jeśli zamierzamy postawić na salon beżowy, warto zwrócić uwagę na styl skandynawski. Czym cechuje się taka aranżacja? Przede wszystkim w takim wnętrzu wykorzystywane są następujące rozwiązania:

  • Jasne kolory – salon w beżach to bardzo dobry wybór dla każdego miłośnika jasnych odcieni. Poza tym chętnie wybierane są biele i jasne odcienie szarości.

  • Wyraziste wzory – w skandynawskim stylu stawiamy na geometryczne wzornictwo, połączone z mocnymi kolorami.

  • Naturalne materiały – najważniejszym materiałem jest tutaj drewno, ale również rattan, czy szkło.

  • Ergonomiczne formy – we wnętrzu powinniśmy zachować komfort i wygodę każdego dnia.

  • Stylowe tkaniny – odgrywają bardzo ważną rolę w stylu skandynawskim. Na uznanie zasługują materiały typu len, juta lub bawełna.

Ważną cechą tego stylu jest zaakcentowanie jasnych kolorów i praktyczność. Nie może tu zabraknąć mebli do wypoczynku, takich jak skandynawska sofa.

Beżowy salon

Salon w beżach wzbudza zainteresowanie wielu osób. Coraz częściej wybieramy beżowe kolory w swoich wnętrzach, które ciekawie się prezentują i podkreślają charakter otoczenia. Jak stworzyć takie pomieszczenie? Bardzo dobrym pomysłem jest pomalowanie ścian na beżowo. Do wyboru mamy kilka odcieni beżu, które połączyć można z domieszką szarości lub brązu. Można także pomalować na beżowo tylko jedną ścianę.

Minimalistyczne wnętrza mogą bazować także na modnych lamelach i okładzinach. W ostatnim czasie sporą popularność uzyskały dekoracyjne okładziny ścienne o ciekawych strukturach. Stają się nie tylko dekoracją, lecz także wydzielają fragment salonu. Nie zapominajmy o dodatkach z materiałów naturalnych. Beżowy salon wzbogacimy za pomocą drewnianego stolika, rattanowego fotela, czy też lustra w ramie ze sklejki. Oczywiście w naszym wnętrzu nie może zabraknąć mebli, takich jak kanapa, narożnik lub fotele. Tapicerowane meble w beżowym kolorze podkreślą przytulność wnętrza. Beżowa kanapa stanie się idealnym miejscem do wypoczynku z całą rodziną. Stawiając na beżowe meble do salonu, trzeba wiedzieć, że popularne są fotele i kanapy o obłych, organicznych kształtach.

 

Udostępnij