terenbud.pl

Blog tematyczny o dekoracjach domowych oraz projektowaniu ogrodu

Wnętrza

W jakich meblach przydadzą się kółka? Zobacz, jak je wybrać i zamontować!

W jakich meblach przydadzą się kółka? Zobacz, jak je wybrać i zamontować!

Kółka meblowe to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ dzięki nim można bardzo łatwo i wygodnie przesuwać różne meble. Kiedy warto je zamontować?

W sprzedaży można znaleźć wiele mebli z zamontowanymi już kółkami. Można także kupić kółka do mebli we własnym zakresie oraz zamontować je w posiadanym już wyposażeniu. W jakich meblach warto mieć kółka? Jak wybrać te odpowiednie? Gdzie można je zamówić?

W jakich meblach sprawdzają się kółka meblowe?

Najczęściej kółka do mebli są montowane w meblach, które są wolnostojące, na przykład w stolikach, krzesłach, fotelach. Dzięki temu można bardzo łatwo zmieniać ich pozycję w pomieszczeniu.

Również kółka do mebli są bardzo dobrym wyborem do mebli jak niskie regały czy szafki. Sprawdzają się one między innymi w pomieszczeniach jak biura, gabinety domowe, pokoje dziecięce i młodzieżowe.

Można również zamontować kółka do mebli w przesuwnych stolikach oraz wyspach kuchennych, które są dzisiaj bardzo popularne. Dzięki temu są one wygodne w przesuwaniu po pomieszczeniu, na przykład w kuchni albo w jadalni.

Jak wybrać odpowiednie kółka do mebli?

Do dyspozycji są obecnie różne rodzaje kółek meblowych, które można dobrać nie tylko do rodzaju mebli, ale również do stylu aranżacji wnętrza.

Dobierając właściwe kółka do mebli, trzeba między innymi uwzględnić kwestie jak:

  • Wielkość kółek – będzie ona wpływała na wysokość mebla, a także na to, w jaki sposób będzie się go obsługiwało. Większe kółka pozwalają na łatwiejsze toczenie mebla, gdy jest on większy.
  • Kierunek kółek – kółka meblowe mogą pozwalać na przejazd w kierunku do przodu albo do tyłu albo też w różnych kierunkach, co warto dopasować do rodzaju mebla i jego przeznaczenia.
  • Sposób montażu kółek – powinien być on dopasowany do rodzaju mebla.
  • Wykończenie kółek – kółka mogą być twarde albo miękkie. Te twarde polecane są na podłoża jak dywany, wykładziny dywanowe, natomiast miękkie na podłogi z paneli, desek, płytek ceramicznych czy kamienia.
  • Styl kółek – jest to również bardzo ważny parametr, który wpływa na to, jak wygląda mebel. Aktualnie w sprzedaży można znaleźć kółka meblowe w wielu stylach, na przykład doskonałe do mebli loftowych czy nowoczesnych.
  • Hamulec w kółkach – niektóre warianty kółek meblowych są także oferowane w wariancie z hamulcem, co pozwala na zatrzymanie ich w jednej pozycji. To praktyczne rozwiązanie wtedy, gdy ma się stół czy szafkę, które mają przesuwać się tylko po zwolnieniu blokady.

Gdzie można kupić kółka meblowe?

Aktualnie kółka do mebli są oferowane przede wszystkim przez sklepy z wyposażeniem meblowym. Można znaleźć w nich szeroką gamę produktów do wyboru, które doskonale nadają się do metamorfozy mebli.

Zamówienia na różne kółka do mebli można też składać w sklepach działających online, co jest najwygodniejszym rozwiązaniem, gdy w okolicy nie ma żadnego tego typu punktu. Wtedy wybrane kółka będą dostarczone bezpośrednio pod adres kupującego nawet następnego dnia.

Gdy zatem potrzebne są nowe kółka do mebli albo zamierza się zastosować je w meblach, które dotychczas nie były w nie wyposażone, w takim przypadku warto sprawdzić dostępne prepozycje w sklepach z akcesoriami meblowymi. Zamówienie można złożyć nawet w tym momencie!

Udostępnij