terenbud.pl

Blog tematyczny o dekoracjach domowych oraz projektowaniu ogrodu

Wnętrza

Refleksole zewnętrzne – dlaczego warto się na nie zdecydować bardziej niż na inne systemy zaciemnień?

Refleksole zewnętrzne – dlaczego warto się na nie zdecydować bardziej niż na inne systemy zaciemnień?

Refleksole to specjalne rolety materiałowe, które montuje się na zewnątrz budynków. Rolety materiałowe na dużych przeszkleniach montowane na zewnątrz budynku działają w podobny sposób jak tradycyjne rolety, ale zostały zaprojektowane do stosowania na większych powierzchniach i w bardziej wymagających warunkach. Mają za zadanie przede wszystkim chronić wnętrza budynku przed nadmiernym nagrzewaniem się od działania Słońca, a także dają pewną izolację akustyczną. Wyglądają bardzo nowocześnie i są niedrogie, a przede wszystkim bardzo wygodne w użytkowaniu.

Rolety tego typu często widujemy w gabinetach medycznych, w klinikach i szpitalach oraz w przychodniach. Szczególnie tam, gdzie pomieszczenie zlokalizowane jest na parterze i graniczy bezpośrednio z chodnikiem lub placem, po którym przemieszczają się ludzie. Dzięki zastosowaniu takiej rolety, możliwe jest odizolowanie wnętrza gabinetu od dźwięków, hałasu i widoku z zewnątrz, co zdecydowanie poprawia komfort w miejscu, w którym poczucie intymności jest szczególnie istotne.

Refleksole zewnętrzne – idealne przesłony okienne do biurowców o dużych przeszkleniach

Jednak przychodnie, czy gabinety dentystów to nie jedyne miejsca, w których warto refleksole zainstalować. Przede wszystkim, interesują się nimi administratorzy biurowców. Wielkopowierzchniowe biura z wielkimi przeszkleniami, zza których dociera wspaniała panorama miasta są imponujące. Zdarza się jednak, że w trakcie codziennej pracy osób siedzących za biurkami w takich pomieszczeniach lub w przebiegu konferencji w większych salach, potrzebne jest odizolowanie od nadmiaru światła, a także zredukowanie hałasów ulicy dobiegających z dołu. Wtedy właśnie refleksole spełniają swoje zadania doskonale, pozostając przy tym niezwykle estetycznymi zasłonami okiennymi.

Refleksole zewnętrzne a inne systemy zaciemnień

Zdecydowanie ciekawiej prezentują się niż znane nam wszystkim wertikale, czy plisy, a nawet bardziej niż tradycyjne rolety wewnętrzne na prowadnicy. Refleksole zewnętrzne są też nieco mniej zobowiązujące i lżejsze niż rolety zewnętrzne z aluminiowych segmentów. Ostatecznie też refleksole zewnętrzne produkuje się w takich kolorach, jakie można sobie wymyślić. Natomiast rolety zewnętrzne aluminiowe nie pozostawiają pełnej swobody kolorystycznej.

Refleksole dają możliwość modyfikacji stopnia zaciemnienia

Należy przy tym wspomnieć, że zaciemnienie, które osiągamy zaciągając refleksolę, nie musi być zero-jedynkowo całkowite lub żadne. Podczas korzystania z takich systemów istnieje możliwość regulacji prześwitów pomiędzy lamelami dla osiągnięcia żądanej ilości światła wpadającego do wnętrza pomieszczeń.

Udostępnij