terenbud.pl

Blog tematyczny o dekoracjach domowych oraz projektowaniu ogrodu

Wnętrza

Projekt hali magazynowej – kogo powinien zainteresować?

Projekt hali magazynowej – kogo powinien zainteresować?

Hale magazynowe to olbrzymie inwestycje, które bywają nieodzowne przy prowadzeniu różnych rodzajów działalności. Solidne konstrukcje stalowe i żelbetowe zapewniają wewnątrz odpowiednie warunki do przechowywania różnych produktów, ale również do garażowania floty dostawczej i prowadzenia działalności firmy. Kto powinien pomyśleć o usłudze zaprojektowania hali magazynowej?

Inwestorzy planujący działalność w konkretnej lokalizacji

Nie każda działalność może być prowadzona w dowolnym miejscu – na przykład tam, gdzie udało się znaleźć odpowiednie pomieszczenia. W istniejących już budynkach możesz nie mieć odpowiednio utwardzonego podjazdu, właściwego dojazdu do kluczowych dla Twojej branży miejscowości, czy magazyny dostępne do kupienia są bardzo odległe od miasta, zbyt duże, za małe albo o niewłaściwej konstrukcji. Hala magazynowa powinna bardzo ściśle odpowiadać nie tylko kryteriom dotyczącym tego, co chcesz w niej przechowywać, ale również lokalizacji. Czasem jedynym rozwiązaniem może być zakup działki i zupełnie nowy, indywidualny projekt.

W jakich branżach przydają się nowe magazyny?

Nowe hale magazynowe mogą okazać się przydatne w wielu branżach. Na przykład w przypadku hurtowni, przedsiębiorstw produkcyjnych, ale też w rolnictwie. Projektowanie hal magazynowych Kobex wykonuje od zera, biorąc pod uwagę przede wszystkim ich przeznaczenie. W tym celu należy dokładnie określić nie tylko powierzchnię magazynu, ale również jego wysokość, rodzaj konstrukcji, sposób wzmocnienia ścian i zadaszenia. Chodzi o to, aby magazynowane produkty miały zapewnione odpowiednie warunki – to istotne przede wszystkim dla surowców spożywczych, ale również chemicznych, które muszą mieć zagwarantowany właściwy poziom bezpieczeństwa podczas długiego leżenia. Nowe hale projektuje się również dla rolników – ci produkujący na dużą skalę raczej nie ograniczają się do przechowywania ziarna w starych stodołach. Stawiają na nowoczesne rozwiązania pozwalające na trzymanie go przez długi czas w niezmienionym stanie.

Hale z pomieszczeniami biurowymi

Bardzo ważne w nowych projektach jest również to, aby hale magazynowe były maksymalnie funkcjonalne. Oprócz przestrzeni do przechowywania projektuje się zatem również pomieszczenia techniczne, socjalne i biurowe, dzięki którym praca może być wykonywana w jak najlepszych warunkach. W projektach uwzględnia się także na przykład możliwość wjazdu do hali ciężarówkami, projektując odpowiednie bramy garażowe. Dzięki temu wybudowany magazyn może być naprawdę solidny i praktyczny.

Udostępnij