terenbud.pl

Blog tematyczny o dekoracjach domowych oraz projektowaniu ogrodu

Wnętrza

Jak dopasować łóżko małżeńskie do rozmiaru sypialni – porady aranżacyjne

Jak dopasować łóżko małżeńskie do rozmiaru sypialni – porady aranżacyjne

Właściwie dopasowany rozmiar łóżka gwarantuje komfortowy i regenerujący sen oraz udany odpoczynek w ciągu dnia. Warto pamiętać, że zbyt małe łóżko ograniczy swobodę ruchów i może być przyczyną różnych dolegliwości. Za duże łóżko w małym pomieszczeniu doprowadzi do utrudnień w poruszaniu się po sypialni i sprawi, że będzie ona mało funkcjonalna.

Jak wybrać idealny rozmiar łóżka do sypialni?

Wybierając łóżko, należy wziąć pod uwagę zwłaszcza rozmiar sypialni. Do niewielkiej sypialni sprawdzi się dobrze łóżko drewniane 140×200 cm. Taki model zapewni optymalną przestrzeń do spania dla dwóch osób. To dobra opcja, jeżeli z mebla będą korzystały osoby dosyć szczupłe, które nie potrzebują zbyt dużo miejsca. Łóżko 140×200cm polecane jest zwłaszcza do wąskich sypialni w bloku. Kupując taki mebel, należy pamiętać, że optymalna przestrzeń pomiędzy łóżkiem a pozostałymi meblami powinna wynosić 80-100 cm. W ten sposób będziemy mogli swobodnie poruszać się po pokoju, nie potykając się i obijając o meble.

Dużą popularnością cieszy się także łóżko drewniane 160x200cm. To mebel o średnim rozmiarze, który gwarantuje małżeństwu odpowiednią ilość przestrzeni. Obok niego mogą stanąć stoliki nocne, oczywiście, jeśli mamy na nie miejsce. Model o takich wymiarach pomieści także domowe zwierzęta czy dzieci, które odwiedzają sypialnię rodziców.

Osoby ceniące sobie maksymalną ilość powierzchni do spania, mogą zdecydować się na największe produkty. W sprzedaży znajdziemy też łóżka małżeństwie o wymiarach 180×200 cm czy 200×220. Decydując się na taki mebel, należy sprawdzić, czy nie zaburzy on ustawienia innych elementów wyposażenia. Łóżko dwuosobowe nie może blokować dojścia do drzwi balkonowych, szaf czy komód.

Warto też pamiętać, aby łóżko było dopasowane do wzrostu partnerów. Nie może być w żadnym razie zbyt krótkie. Modele o długości 200 cm polecane są osobom o wzroście 180 cm, natomiast dla wyższych zalecane są wersje o długości 220 cm.

Wybór łóżka do sypialni – o czym jeszcze pamiętać?

Łóżko do sypialni musi mieć nie tylko odpowiednie wymiary. Mebel ten powinien być wytrzymały, solidny oraz estetycznie wykonany. Dużym zainteresowaniem cieszy się drewniane łóżko małżeńskie. Inwestując w taki mebel, należy wziąć pod uwagę, że z biegiem lat może zmienić się budowa naszego ciała. Ponadto więcej osób może z niego korzystać, np. jeśli pojawią się dzieci. Jeśli chodzi o estetykę wykonania, najefektowniej prezentują się modele drewniane.

Wymiary łóżka do sypialni muszą odpowiadać metrażowi pokoju, jak i naszym indywidualnym potrzebom. Odpowiednie drewniane łóżko małżeńskie musi łączyć w sobie funkcjonalność, trwałość i maksymalną wygodę.

Udostępnij